Header Graphic
Catholic World Art
Artist, Ira Thomas
Header Graphic
 
 
Córki Jerozolimy
 
Wstecz                                                      Dalej
 
FaleCórki jerozolimskie opłakiwały Chrystusa, gdy niósł krzyż, ale On im powiedział, aby płakały raczej nad sobą i swoimi dziećmi (Łk 23, 28). Ostrzegł ich przed czasem, w którym ludzie będą uważać, że kobietom lepiej jest pozostać bezdzietnymi.
 
Oczywiście, są to czasy obecne. Dzieci nie są już uważane za dar, ale jako ciężar. Prawie każdy kraj na świecie zalegalizował dziś aborcję. Błogosławieństwo daru Bożego dla brzemiennej matki jest często postrzegane jako przekleństwo.
 
Dzieci noszą piętno tego ciężaru, a następnie same są zmuszane do jego dźwigania przez życie .
To ciężki krzyż, który niosą. Wiele dzieci pozostaje bez nauczania religii, bez wychowania moralnego, bez poczucia bezpieczeństwa w stabilnej rodzinie, bez dobrego przykładu lub godnych bohaterów do naśladowania. Przez całe życie noszą więc rany będące skutkiem grzechów ich samolubnych rodziców.
 
Nastolatki nie mają odpowiedniego kierownictwa, a wiele z nich jest emocjonalnie zdruzgotanych, co zmusza ich do łatwo dostępnej ucieczki. Niestety wysoką ceną są dusze naszych dzieci.
 
O ile lepiej by było, gdyby współczesne kobiety chrześcijańskie – w czasie, gdy drewno jest suche (Łk 23:31) – okazały Jezusowi współczucie okazując je dzieciom, które mają w domu.  Sam Pan tak powiedział.
 
© 2002-2023 - Ira Thomas
Tłumaczenie polskie:  Elizabeth Sikorski