Header Graphic
Catholic World Art
Artist, Ira Thomas
Header Graphic
 
 
Świętych obcowanie
 
Wstecz                                                      Dalej
 
Fale poszczególnych osób są zjednoczone w uścisku na całą wieczność w Niebie.
 
Niepomni naszego wiecznego przeznaczenia, żyjemy planując nasz los, budując karierę,  troszcząc się  o bogactwa, zdrowie i najbliższą przyszlość. Pomyślmy również o przyszlości, która się nie kończy.  Oczekujmy  "wskrzeszenia umarłych  i życia wiecznego w przyszłym świecie”, jak wyznajemy w Credo.
 
Rozwijając swą  wyobraźnię zadaję sobie pytanie: "Jakiego rodzaju stworzeniem będę ciesząc sie błogosławionym widzeniem?" Z pewnością będę pochłonięta kontemplacją Boga, ale czy nie będę świadoma samej siebie, czy też obecności innych świętych? Nie mogę pojąć przyszłego braku ograniczenia przestrzenią i czasem. Zapewne będzie to bezprzestrzenne, wiecznie trwajace TERAZ, jedna chwila obecna zjednoczenia świętych.  Będąc oblubienicą Chrystusa, świętych obcowanie odbywa się w jedności z Nim, czyniąc naszą miłość do Boga doskonałą miłością Chrystusa do Ojca.
 
Wyobrażam  sobie, że będziemy zatopieni w życiu Trójcy Świętej, jako jednostki i jako społeczność. Choć znacznie słabsza od miłości Boga, nasza miłość do każdego świętego będzie tak silna i zjednoczona, że doprowadzi do stania się tym świętym; do wzajemnego przeżywania swego życia, przeszłego  i przyszłego, stopionego w wieczne-teraz.  Obyśmy dali pierwszeństwo sprawom najważniejszym, podczas gdy jeszcze jesteśmy na łonie świata, lub sami, i byśmy gorliwie wypatrywali naszych nowych narodzin do wiecznego wszechświata, w którym swięci wielbią Boga.
 
© 2002-2023 - Ira Thomas
Tłumaczenie polskie:  Elizabeth Sikorski