Header Graphic
Catholic World Art
Artist, Ira Thomas
Header Graphic
 
 
Ciasna brama
 
Wstecz                                                      Dalej
 
Wszyscy dajemy się porwać, powoli i w subtelny sposób, nurtowi współczesnej kultury.  Nieświadomie przyjmujemy idee przeciwne prawdzie, drodze i życiu.
 
W Ewangelii Św. Mateusza (7:13-15) Jezus mówi, byśmy wchodzili przez ciasną bramę i szli wąską drogą, która prowadzi do życia.  Ostrzega nas, że większość ludzi wybiera szeroką bramę i łatwą drogę, lecz prowadzi to do zguby.
 
Zanim będziemy mogli wybrać ciasną bramę nad szeroką bramą, musimy najpierw ją znaleźć.  Brama jest wąska, ponieważ jest naszym sprawdzianem, a można ją dostrzec jedynie przez wiarę; trzeba wiary, by znaleźć punkt wejściowy.  Wchodzimy przez nią poprzez ofiarę Jezusa Chrystusa.  To Jezus jest Bramą (J 10:7).  Następnie, jako Jego uczniowie, musimy iść trudną drogą aż do końca.  Drogą jest Jezus (J 14:6).
 
Ryzykujemy w końcu utratę życia wiecznego, jeśli dajemy się zwieść tej przewrotnej kulturze.  Zastosujmy więc raczej wiarę, wejdźmy przez Jezusa w stan łaski  i wędrujmy z Nim do pełnego życia.  Pozwolenie Jezusowi, by nas przemienił, jest jedynym sposobem zmiany społeczeństwa.
 

© 2002-2022 - Ira Thomas
Tłumaczenie polskie:  Elizabeth Sikorski